O nas

O nas

Willa Harmonia jest domem seniora w Pruszkowie pod Warszawą w województwie Mazowieckim. Znajdujemy się ok 15 kilometrów od centrum Warszawy, gdzie w przeważającej większości  mieszkają rodziny i znajomi naszych pensjonariuszy. Dodatkowym atutem lokalizacji są: bliska odległość od Łodzi (niespełna godzina jazdy samochodem) oraz dogodne połączenie z warszawskim lotniskiem. 

Naszym celem było stworzenie ośrodka w miejscu dostępnym, dobrze skomunikowanym, które pozwoliłoby na częsty kontakt nie tylko z rodziną , ale również ze znajomymi i przyjaciółmi, którzy u nas są mile widziani. 

Dom opieki w Pruszkowie koło Warszawy  powstał z inicjatywy spółki Luxcare (dawniej Manmed), która istnieje na rynku usług medycznych od 10 lat i świadczy usługi stomatologiczno-lekarskiej. Oferujemy opiekę stacjonarną nad pacjentami, którzy nie wymagają hospitalizacji na oddziałach intensywnej terapii, lecz potrzebują stosowania ciągłej terapii. Usługę realizujemy w ramach Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla pacjentów komercyjnych pobytów opiekuńczo-leczniczych. 

Willa Harmonia powstała z myślą o osobach, które z różnych powodów wymagają całodobowej, częściowej  opieki  pielęgnacyjno-lekarskiej. Takiego miejsca potrzebowała Warszawa i okolice. Dom opieki Willa Harmona został stworzony z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Przeniesienie sprawdzonych rozwiązań z podobnych tego typu ośrodków m.in. w Niemczech i Wielkiej Brytanii pozwoliły spełnić bardzo rygorystyczne normy i  dać zadowolenie naszym pensjonariuszom i ich bliskim.

Dla mieszkańców domu opieki w Pruszkowie jest teren z ławkami i pięknie urządzoną zielenią. Willa Harmonia usytuowana jest niedaleko malowniczego Parku Kultury i Wypoczynku „Mazowsze”. Miejsce to posiada wysokie walory krajobrazowe, daje pozytywną energię na cały dzień. W Parku nasi Podopieczni pod okiem wykwalifikowanej kadry mogą spacerować, dotlenić się. Warto podkreślić, że w 2009 roku Park Mazowsze otrzymał wyróżnienie Marszałka Województwa Mazowieckiego w konkursie na „Najpiękniejszy Park Mazowsza”.

SALE TERAPI ZAJĘCIOWEJ

Nasz Dom dzielimy na kilka stref. Jedną z takich stref są pomieszczenia wspólne, czyli sale terapeutyczne, w których nasi mieszkańcy mogą spędzać swój wolny czas. Posiadamy kilka sal przeznaczonych do prowadzenia terapii zajęciowej. Dla każdego seniora istotną rzeczą jest, aby przyjemnie mógł spędzić wolny czas. Nasi wykwalifikowani terapeuci zajęciowi zapewniają szereg gier i zabaw dla seniorów. Ponadto do dyspozycji są stanowiska komputerowe oraz miejsce do relaksu, jakim jest biblioteczka.

zdjęcie SALE TERAPI ZAJĘCIOWEJ

KAPLICA

Dodatkowym miejscem, gdzie również nasi podopieczni w ciszy i spokoju mogą spędzić czas jest kaplica. Czynna jest codziennie, w każdej chwili mieszkaniec lub jego rodzina mogą zaczerpnąć chwili spokoju i oddać się modlitwie. Ponadto jeden raz w tygodniu i w każde święta odbywa się msza święta. Ponadto pensjonariusze mają możliwość skorzystania ze spowiedzi. 

zdjęcie KAPLICA

POKÓJ KĄPIELOWO-WYPOCZYNKOWY

Do dyspozycji naszych mieszkańców oddajemy pokój SPA. Każdy z podopiecznych pod okiem profesjonalnego personelu może oddać się błogiemu wypoczynkowi. Aromatyczna kąpiel oraz uspokajająca muzyka w tle spowoduje poprawę samopoczucia, odprężenie i wyciszenie. Pokój kąpielowy SPA jest tak zaprojektowany, aby każdy senior czuł się bezpiecznie. Dlatego też znajduje się tam również system przywoławczy oraz monitoring.

zdjęcie POKÓJ KĄPIELOWO-WYPOCZYNKOWY

POKOJE SYPIALNIANE

Wystrój naszych pokoi został tak skomponowany, aby nasi pensjonariusze czuli się w nich, jak u siebie w domu. Dom opieki Willa Harmonia wyróżnia się ciepłym i przyjaznym wnętrzem. Jednoczenie zapewniamy komfort, wygodę i bezpieczeństwo. W każdym pokoju znajdują się udogodnienia dla osób niesamodzielnych, monitoring oraz system przywoławczy. Wydzielona jest strefa relaksu i snu. Na wyposażenie pokoju składają się specjalistyczne łóżka na pilota, przeznaczone do opieki długoterminowej z wygodnymi materacami. Dodatkowo pokój wyposażony jest w mobilne szafki przyłóżkowe z wysuwanym blatem, umożliwiające zjedzenie posiłku dla osób pozostających w łóżku. Pozostałe meble są tak zaprojektowane, aby nie stwarzać dodatkowych barier. Odpowiednio dobrane oświetlanie umożliwia swobodne poruszanie się mieszkańców w pokoju po zmroku. Do dyspozycji podopiecznych oddajemy pokoje jedno i dwuosobowe z łazienką. Szczególną uwagę należy zwrócić na wyposażenie łazienki, która zapewnia maksimum bezpieczeństwa.

zdjęcie POKOJE SYPIALNIANE

JADALNIA

Sercem naszego domu opieki jest jadalnia. Dla naszych seniorów gotujemy i przygotowujemy posiłki na miejscu, uwzględniając indywidulane potrzeby dietetyczne. Jadalnia nie tylko pełni funkcję miejsca gdzie spożywane są posiłki, ale również w porach między posiłkami nasi podopieczni mogą wspólnie ze swoimi rodzinami wybrać się na słodkości, kawę czy owoce.

zdjęcie JADALNIA

ŁAZIENKA

Każda z naszych łazienek jest tak zaprojektowana, by pensjonariusze mogli swobodnie się po niej poruszać. Podstawowymi zasadami jakimi się kierowaliśmy przy projekcie łazienki to były: zapewnienie przestrzeni manewrowej, zainstalowanie uchwytów ułatwiających korzystanie z urządzeń, swobodny dojazd pod prysznic.  

zdjęcie ŁAZIENKA

GABINET PIĘKNOŚCI

Z myślą o płci pięknej, ale nie tylko przygotowaliśmy bogatą ofertę z zakresu fryzjerstwa oraz pedicure i manicure. Każdy z podopiecznych i ich rodziny mogą skorzystać z naszych usług, zapisać się na wybrany zabieg kosmetyczny lub fryzjerski.

zdjęcie GABINET PIĘKNOŚCI

REHABILITACJA

„Ciężka praca się opłaca” - z takiego założenia wychodzą nasi fizjoterapeuci. Pod ich okiem podopieczni, mogą spożytkować całą energię, ale również nabrać siły na dalsze funkcjonowanie. Ćwiczenia dostosowane są indywidulanie do każdej z osób, uwzględniając stan pacjenta, poziom niepełnosprawności oraz jednostkę chorobową. Codziennie odbywa się również gimnastyka grupowa, usprawniająca. Dodatkowo w ofercie posiadamy wiele zabiegów typu laseroterapia, magnoterpia itp.

zdjęcie REHABILITACJA